Blog

115_86

Do ponuky nám pribudla Jahňacina.

Baranie mäso sa v našich zemepisných šírkach neteší práve veľkej obľube – môže zato jeho špecifická Chuť Vôňa . Jahňacie je ale úplne iná liga. Krehké, šťavnaté a celkovo veľmi dobre. Je potreba povedať, že jahňacina má sezónu vlastne hneď dvakrát – na jar a koncom leta. No na jar sú mláďatá proste najlepšie.

Pridávame aj nejaký recept:

Veľkonočná jahňacina Petra Dvorského
Mladú polovičku jahňaťa jemne poumývame, vysušíme a rozdelíme na tri kusy. Prvé dva kusy, stehno a lopatku, zbavíme najväčších kostí, aby sa nám zmestili do pekáča. Mäso nasolíme, potrieme korením a provensálskymi bylinkami a položíme do pekáča, v ktorom máme už pokrájanú cibuľu na mesiačiky v cca 7 mm vrstve. To všetko je na vymastenom pekáči. Stehno a lopatku taktiež pokvapkáme trochou oleja a navôkol podlejeme (pridáme) 3 dcl bieleho vína.

Pekáč prikryjeme alobalom, dáme do vopred predhriatej elektrickej rúry a pri teplote 140 stupňov pečieme približne jeden a pol hodiny. Medzitým si pripravíme a pokrájame asi na 2 cm veľké časti: 1 červenú cibuľu, 2 malé cukiny,  2 mrkvy, 1 fenikel, 1 žltú papriku (kapiu) a k tomu 50 g zázvoru nastrúhame na jemno.

Po odstránení alobalu z pekáča pridáme túto zeleninovú zmes k mäsu, obložíme ho, prilejeme opäť biele víno a zapečieme pri teplote 150 stupňov (cca 30 minút) do jemne červena. Tretia časť jahňaťa, rebrá,  sú ideálne a šťavnaté, keď sa naplnia jarnou plnkou. Na ňu potrebujeme: 40 dkg naškrabanej kuracej pečienky, 2 stredne veľké cibule (nadrobno pokrájané), 3 vajcia, 6 – 7 rožkov, 1 dcl vody a podľa chuti možno použiť aj majoránku, soľ, nadrobno pokrájaný zelený petržlen a korenie.

Keď máme plnku vymiešanú, pripravíme si pekáč, ktorý dobre potrieme olejom a takisto potrieme olejom z oboch strán aj rebrá, ktoré boli predtým osolené. Plnkou vyplníme rebrá tak, aby maximálne zakryli všetky kosti. To všetko pečieme neprikryté pri teplote 140 stupňov po dobu asi 1 – 1,2 hodiny a občas podlievame vodou. Keď plnka dosiahne zlatisto hnedú farbu, pochúťka je hotová.

V predajniach Náš dvor nájdete len jahňacinu chovanú bez akejkoľvek chémie a v ich prirodzenom prostredí, tak príďte vyskúšať.